URZĄD GMINY BEŁCHATÓW

ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów


telefon: 44 632 52 11
fax: 44 632 68 54

www: www.ugbelchatow.pl

Gmina Bełchatów – gmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie bełchatowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie piotrkowskim.
Na gminę składa się 81 miejscowości skupionych w 40 sołectwach położonych wokół Bełchatowa, który stanowi odrębną gminę miejską.

Kultura
Gmina Bełchatów organizuje co roku Dożynki.
Tegoroczne Dożynki w Gminie Bełchatów miały miejsce 02.09.2012 r. przy MOW-ie w miejscowości Łękawa.
Już od godz.12:00 rozpoczęła się część oficjalna, którą zainaugurowała msza św. w Kościele NNMP w Łękawie. Zaraz po niej uformowany został orszak dożynkowy, który przemaszerował na miejsce imprezy i zaprezentował wieńce dożynkowe. O 14:00 nastąpiło uroczyste otwarcie Dożynek.
W tym samym czasie dla najmłodszych rozpoczęła się część artystyczna „Totalny Kogel – Mogel”, którą poprowadziła grupa animatorów. Miasteczko ruchu drogowego, gry i zabawy, konkursy z nagrodami czy też wesołe miasteczko to tylko niektóre atrakcje, które czekały na dzieci w Łękawie.
Miłośnicy muzyki i biesiadowania na pewno się nie zawiedli. Na scenie zobaczyliśmy artystów śpiewających przeboje grupy ABBA, dwugodzinna biesiada kabaretowa zaprezentowała polskie i cygańskie szlagiery, gwiazda lat 80-tych Francesco Napoli zaśpiewał swoje największe przeboje, a „wisienką na torcie” był koncert zespołu Golec uOrkiestra.
Ale to jeszcze nie wszystko. Przygotowane zostały stoły z regionalnymi przysmakami, a lokalni twórcy mogli zaprezentować swój dorobek artystyczny. Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka pod gwiazdami.
Dożynki w Gminie Bełchatów można zdecydowanie uznać za udane.

Gminne Centrum Kultury w Zdzieszulicach Dolnych zaprasza w każdy wtorek na damskie wieczory.  Cykliczne spotkania dla pań prowadzi animatorka kultury Agnieszka Bielska. Joga, układanie bukietów, porady lekarzy-specjalistów czy babskie rozmowy o życiu to tylko niewielki wycinek tego,co przygotowano w GCKu dla mieszkanek gminy Bełchatów.

Sport
W Gminie Bełchatów organizowane są igrzyska sportowe oraz turnieje piłki nożnej.
Turniejem siatkówki kobiet rozpoczęły się tegoroczne igrzyska gminy Bełchatów. Zawody rozegrano w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dobrzelowie. Wystartowały cztery zespoły, a turniej rozegrano systemem każdy z każdym.
Po dwóch seriach spotkań tak się ułożyło, że na czele były Domiechowice oraz Niedyszyna. Oba zespoły miały taką samą ilość punktów i taki sam stosunek setów. Podobna sytuacja była w drugiej połówce tabeli, tutaj Postękalice oraz Podwody miały po dwie porażki. I właśnie ostatnie pojedynki miały zdecydować o kolejności w turnieju.
W spotkaniu o III miejsce Podwody pierwszego seta dość pewnie wygrały, ale w drugim po zaciętej końcówce musiały uznać wyższość rywalek. O wygranej decydował więc tie-break. Postękalice nie dały w nim rady i siatkarki z Podwód zwyciężyły 15:9 i to właśnie one zajęły III lokatę.
Sporo emocji było także w meczu decydującym o zwycięstwie w całym turnieju. Domiechowice grały z Niedyszyną. W pierwszym secie 25:16 wygrały domiechowiczanki. Po tak wysokim zwycięstwie wkradło się chyba rozprężenie i brak koncentracji. W drugiej partii to bowiem Niedyszyna nadawała ton grze i choć ich rywalki poprawiły grę w końcówce, to ostatecznie Niedyszyna wygrała 25:23. Tu także potrzebny był tie-break. Więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Domiechowic zwyciężając 15:13 i to one mogły cieszyć się z I miejsca.

Godziny pracy urzędu:
Poniedziałek:   7:30-15:30
Wtorek:            9:00-17:00
Środa:             7:30-15:30
Czwartek:       7:30-15:30
Piątek:            7:30-15:30

Wójt Gminy Bełchatów uprzejmie informuje, że przyjmowanie interesantów odbywać się będzie w następujące dni:
wtorek w godzinach od 13:00 do 17:00
czwartek w godzinach od 9:00 do 12:00
Prosi się o wcześniejszy kontakt telefoniczny celem ustalenia godziny.

gmina gmina bełchatów gospodarka komunalna bełchatów rada gminy urzędy gmin wójt wójt gminy